Poradnik

Porady księgowe. Podstawowe pojęcia księgowe.

Porady księgowe - wprowadzenie

Na stronach poradnika umieszczamy informacje przydatne do prowadzenia księgowości małej i średniej spółki z o.o., stowarzyszenia lub fundacji.

Informacje te wynikają ze współpracy naszego zespołu z użytkownikami programu księgowego mksiegowa.pl. Nasi klienci oraz osoby testujące program zadają nam pytania, na które odpowiadamy. Niektóre pytania są rozwijane w obszerniejsze artykuły umieszczane w naszym poradniku. Koncentrujemy się na tematach związanych z:

• rozliczaniem podatku VAT, a w szczególności na zmianach w tym zakresie,
  • księgowaniem zdarzeń gospodarczych, w tym omówieniem przykładowych księgowań,
  • kształtowaniem polityki rachunkowości
  • konstrukcji planu kont
  • organizacją pracy firmy, procedurami kontrolingu wewnętrznego
  • zarządzaniem projektami i ich rozliczeniem finansowym,
  • zasadami związanymi z księgowaniem gospodarki magazynowej.

ABC księgowości

Jako uzupełnienie poradnika umieściliśmy nasz cykl artykułów na temat ABC rachunkowości dla przedsiębiorców. Cykl ten polecamy wszystkim osobom, które chcą się zapoznać z podstawami rachunkowości, między innymi, aby łatwiej rozumieć jak działa rachunkowość firmy lub innego podmiotu prawnego.

Zastrzeżenia

• Artykuły zamieszczone w poradniku zostały przygotowane w celach poglądowych, niektóre zagadnienia mogły zostać uproszczone lub pominięte.
  • W przypadku wątpliwości należy skontaktować się ze specjalistą. Wykorzystanie treści zawartych w artykułach do publikacji jest możliwe jedynie za pisemną zgodą operatora serwisu mKsiegowa.pl.