internetowe biuro rachunkowe - korzyści i oszczędności

Z pomocą serwisu księgowości online możesz zlecić prowadzenie księgowości do internetowego biura rachunkowego.

Twoje oszczędności będą wynikały między innymi z faktu, że istotnie zmniejszysz liczbę dokumentów przekazywanych do księgowości co miesiąc. Biura rachunkowe uzależniają ceny swoich usług od ilości dokumentów w miesiącu.

W modelu oferowanym przez mKsiegowa.pl każdy dokument wystawiony w programie internetowym zostaje od razu zaksięgowany. Nie ma konieczności ponownego wprowadzania dokumentu przez biuro rachunkowe.

Przykład: Firma wystawia miesięcznie 500 faktur sprzedaży. Z każdą fakturą związany jest dokument zapłaty, czyli dodatkowe 500 dokumentów. Całkowita liczba dokumentów w miesiącu, razem z dokumentami zakupu, to 1200. Przykładowe wyliczenie kosztów miesięcznych (bez podatku VAT):

Rodzaj usługi Tradycyjne biuro rachunkowe Internetowe biuro rachunkowe mKsiegowa.pl
Charakterystyka usługi Wszystkie dokumenty są przekazywane do biura rachunkowego i księgowane Faktury sprzedaży są wystawiane w programie mKsiegowa.pl i automatycznie księgowane. Wyciągi bankowe są automatycznie wczytywane z systemu bankowości elektronicznej.
Średni koszt usługi księgowej, przy ilości 200 – 300 dokumentów miesięcznie (tylko dokumenty zakupowe) nie dotyczy, ponieważ liczba dokumentów przekazanych do biura wynosi 1200 2000 zł
Średni koszt usługi księgowej, przy ilości 1000 – 1200 dokumentów miesięcznie (dokumenty sprzedaży oraz wyciągi) 6000 zł nie dotyczy, ponieważ liczba dokumentów przekazanych do biura wynosi 200 (dokumenty sprzedaży i zapłaty nie są wliczone w koszty obsługi)
Całkowita opłata miesięczna 6000 zł 2000 zł
Oszczędności miesięczne 4 000 zł
Oszczędności roczne 48 000 zł

Ponadto:

  • ograniczysz wyjazdy do biura - większość spraw załatwisz przez internet
  • wyślesz skany faktur zakupu do biura rachunkowego bezpośrednio z Twojego komputera lub tableta
  • masz natychmiastowy podgląd w rachunek wyników (zaloguj się zanim przejdziesz do raportu) lub do płatności za faktury
  • masz dostęp do ofert, zamówień, faktur pro-forma oraz faktur okresowych, które pozwalają na automatyczne fakturowanie klientów
  • prowadząc magazyn online masz wszystkie sprawy w jednym miejscu
  • możesz mieć dostęp do danych oraz drukować dokumenty również w języku angielskim

Skontaktuj się z nami - wyliczymy Twoje oszczędności.