Przykłady księgowań

Pan Marek otrzymał wzór Polityki Rachunkowości po zarejestrowaniu się w programie mKsiegowa.pl. Teraz zastanawia się jak opisać w Polityce Rachunkowości sposób księgowania zdarzeń gospodarczych w swojej firmie. Doskonale rozumie już podstawy prawne dokumentu, ale chciałby zobaczyć zapisy w księgach handlowych dla typowych operacji gospodarczych.

Przychodzimy Panu Markowi z pomocą i podajemy przykłady zapisów typowych operacji gospodarczych:

Przygotowaliśmy również cały cykl artykułów na temat księgowania typowych zdarzeń gospodarczych takich, jak listy płac, umów zlecenie, umów o dzieło i wielu innych.

Znaczenie niektórych, ważniejszych kont wyjaśniamy w artykułach dostępnych w sekcji Księgowość. Baza artykułów cały czas się rozszerza.

 
przykłady księgowań w mKsiegowa.pl
W programie księgowości internetowej mKsiegowa.pl można skonfigurować automatyczne księgowania typowych zdarzeń gospodarczych. Podczas wprowadzania najczęściej spotykanych dokumentów biznesowych (faktury, dokumenty magazynowe, kasowe, itd.) program natychmiast generuje zapis w księdze głównej według przygotowanych schematów. W opisie każdego dokumentu podajemy też informację gdzie można skonfigurować poszczególne konta księgi głównej.
Ponadto program umożliwia utworzenie wzorców szybkiego księgowania dla często powtarzanych księgowań.